Najnowsze strony w katalogu Top 20 najnowszych stron w katalogu:

 • Dla kogo nasza baza firm? »

  Nasza propozycja skierowana jest do przedsiębiorców, którzy mają dosyć płacenia ogromnych sum za reklamę firmy w Internecie. Stworzyliśmy bowiem nowoczesny katalog firm, będący konkurencją w stosunku do znanego, alternatywnego portalu, promującego głównie wielkie firmy i korporacje. Naszą propozycją jest bowiem tania reklama, jaką oferujemy wszystkim- także mniejszym przedsiębiorcom. Klient wykupujący sobie u nas abonament tworzy własną, internetową wizytówkę z danymi- adresem, numerem kontaktowym, linkiem do strony internetowej, krótkim opisem świadczonych usług. Nie zapominamy o wygodach osób, przeglądających nasz katalog w poszukiwaniu firm i usług. Z tego powodu oddajemy im do dyspozycji prostą w obsłudze, intuicyjną wyszukiwarkę oraz interaktywną mapę google. Nasza baza firm została wyposażona w nowoczesną grafikę, przystosowaną do przeglądania na mniejszych urządzeniach multimedialnych.

  Data dodania: 18 06 2016 · szczegóły wpisu »
 • Szlifowanie, polerowanie marmuru POZNAŃ GNIEZNO »

  STONAX - Fachowość wynikająca z doświadczenia.

  STONAX realizuje usługi w zakresie renowacji, szlifowania, polerowania i konserwacji kamienia naturalnego, marmuru, granitu, lastryka oraz betonu.

  - Szlifowanie i polerowanie posadzek marmur granit lastryko
  - Szlifowanie i polerowanie schodów
  - Krystalizacja marmuru - efekt rozlanej wody
  - Impregnacja hydrofobowa
  - Szlifowanie betonu
  - Szlifowanie, doczyszczanie i impregnacja gresu

  Posiadamy bogate doświadczenie na rynku usług kamieniarskich i wciąż dynamicznie się rozwijamy.

  Korzyści jakie otrzymujemy po wykonanej renowacji posadzki:

  - uzyskanie doskonałej gładzi i lustrzanego połysku
  - zwiększenie twardości posadzki
  - wyciągnięcie naturalnej głębi koloru
  - większa odporność na zabrudzenia

  Jesteśmy bardzo konkurencyjni, ponieważ stale podnosimy poziom swoich kwalifikacji, uczestnicząc w okresowych szkoleniach, dotyczących najnowocześniejszych technik stosowanych w kamieniarstwie.

  Dzięki dogłębnej znajomości technik renowacji oraz szlifowania kamienia w teorii zachowujemy zdrowe proporcje w praktyce pomiędzy krótkim czasem pracy, a rzetelnie wykonaną usługą.

  Na Państwa życzenie wykonamy bezpłatnie próbę szlifowania wraz z zabezpieczeniem na wybranym fragmencie posadzki kamiennej w celu zobrazowania uzyskania efektu końcowego.

  Usługi świadczymy na terenie całego kraju.

  Na wykonane prace udzielamy gwarancji.

  Dołącz do grona zadowolonych klientów Firmy STONAX podnieś prestiż
  swojego obiektu, nadaj podłodze nowy wygląd.

  Kontakt:

  tel. +48 796-301-301

  www.stonax.pl

  Data dodania: 12 04 2016 · szczegóły wpisu »
 • Reklama nowy sacz »

  Regionalna drukarnia proponująca kompleksowe usługi druku wizytówek, plakatów promocyjnych, banerów a nawet liter 3D czy broszur reklamowych. Nowoczesna linia produkcyjna wyposażona w sprawdzony sprzęt drukarki oraz doświadczona załoga, która potrafi sprostać każdemu wyzwaniu to kierunek drukarni OPTIMAPRINT. Miejscowość Nowy Sącz to siedziba i zarazem miejsce wykonywania każdego zamówienia z naszego państwa i poza nim. Drukarnia oferuje konkurencyjne ceny oraz błyskawiczny czas wykonania zlecenia co jest dużym plusem. Jeżeli szukasz realizacji nietuzinkowego zlecenia drukarskiego a nie ma go w ofercie drukarni, już teraz prześlij formularz kontaktowy. Zachęcamy do zapoznania się z profilem przedsiębiorstwa i opublikowanymi usługami na stronie optimaprint.pl

  Data dodania: 21 09 2015 · szczegóły wpisu »
 • Sklep motocyklowy łódź - części skuter, quad, motocykle »

  Hurtownia motocyklowa amracing.pl zaprasza do współpracy handlowej sklepy, warsztaty na terenie całego kraju. Na stanie posiadamy akcesoria, części do skuterów, motocykli, cross oraz quad. Takich marek części jak: motul, hiflofiltro, epi performance, easybat, centauro uszczelki, thor, progrip, all balls, oakley, michelin, mitas, sunf, kenda, rms, motoforce, did chain, jt sprockets, ufo plast, twin air, prox, ng disc, omni competition i wile innych. Wszystko to dostępne od ręki na stanie. Odwiedź nasz sklep motocyklowy łódź już dziś lub odwiedź sklep online amracing.pl. Zapraszamy do współpracy już dziś.

  Data dodania: 24 08 2015 · szczegóły wpisu »
 • Noclegi Zajazd Rubin - tani nocleg w Zielonej Górze »

  Noclegi Zajad Rubin oferuje Państwu tanie noclegi w Zielonej Górze, możliwość wypoczynku w pokojach 1, 2 oraz 3 osobowych a także w apartamentach. Do dyspozycji gości internet wifi, telewizja cyfrowa oraz bezpłatny monitorowany parking.zapraszamy do Zajazdu Rubin.

  Data dodania: 26 06 2015 · szczegóły wpisu »
 • Opiekunka Niemcy »

  - Przez wiele miesięcy szukałam aktywnie pracy w Polsce. Niestety ze względu na mój wiek przedemerytalny, nie mogłam niczego znaleźć. W końcu natknęłam się w Internecie na ogłoszenie agencji Hilfeneo poszukującej opiekunki do Essen. Zgłosiłam się i w krótkim czasie otrzymałam ofertę pracy. Teraz zarabiam 1100 euro. To prawie 4 razy więcej niż mogłabym zarobić w Polsce – pisze pani Ewelina (praca w Niemczech).
  Agencje pracy to nie tylko wysokie zarobki, ale również pełen pakiet socjalny i bogaty pakiet lojalnościowy dla każdej opiekunki. Aby móc pracować w Niemczech (opieka Niemcy) wystarczy znać język niemiecki w stopniu przynajmniej komunikatywnym oraz posiadać doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub chorymi.
  Praca opiekunki w Niemczech polega nie tylko na codziennej pielęgnacji podopiecznych, ale również na pomocy w codziennych obowiązkach takich jak sprzątanie, pranie, czy gotowanie. Dodatkowo opiekunki zapewniają podopiecznym czas wolny co w znacznym stopniu pozwala na ich socjalizację społeczną.

  Data dodania: 22 06 2015 · szczegóły wpisu »
 • Opinie opiekunek osób starszych »

  Agencje pracy pośredniczące w wyjazdach kobiet do pracy w opiece w Niemczech to wysokie zarobki, ubezpieczenie i bezpieczeństwo za niemiecką granicą. Wiedzą o tym kobiety poszukujące pracy w opiece nad niemieckimi seniorami.
  Coraz częściej w wyborze odpowiedniej agencji pracy pomagają kobietom doświadczone opiekunki na forach dyskusyjnych, takich jak Opinie opiekunek (Opinie opiekunek). Na takim forum można znaleźć najważniejsze informacje na temat warunków panujących na ofertach oraz zgodności umowy ze stanem faktycznym.
  - Podczas wyboru agencji pracy bardzo ważne były dla mnie subiektywne opinie wielu kobiet na forach internetowych. To dzięki nim rozwiałam wszelkie swoje wątpliwości – pisze pani Daria.

  Data dodania: 27 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • Tabliczki znamionowe cena »

  Pierwszym stopniem wzmocnienia jest transformator wejściowy Tru którego uzwojenie wtórne obciążone jest pojemnością rezonansową Cx. Jego Współczynnik wzmocnienia przy częstotliwości 50 Hz wynosi 12 -f- 15. Drugi stopień wzmocnienia zawierający lampę typu „6H8" jest fazo selektywnym stopniem wyrównawczym z obciążeniami w obwodach katodowych. Obwody anodowe zasilane są prądem przemiennym pobieranym Z uzwojenia II transformatora Tr2. Oporniki Ri i R2 służą do uzyskiwania zadanej wartości napięcia początkowego na siatkach lampy, a oporniki R3 i R4 łącznie z nastawnym opornikiem R5 stanowią obciążenia każdej z połówek lampy.
  Opornik jR5 (korektor) służy do równoważenia stopnia elektronicznego.
  Do lewej siatki lampy może być doprowadzone napięcie przemienne z transformatora wyjściowego lub też napięcie stałe. W pierwszym przypadku na zaciskach 8, 9 należy zainstalować zwieracz, w drugim zaś zwieracz powinien być usunięty, a sygnał doprowadzony do zacisków 9 i 11. W obu przypadkach na wyjściu ze wzmacniacza (zaciski 11, 13) występuje napięcie stałe, wygładzane za pomocą kondensatorów C2, C3 i C4.

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • tabliczki gabinetowe »

  Urządzenie typu, ,3KIT-3/6" zewnętrznie jest podobne do urządzenia typu „3P-III-K" . Na płycie czołowej bloku elektronicznego urządzenia „3KII-3/6" umieszczone są pokrętła potencjometrów: Ri3 (korektora bloku elektronicznego), Ru (nierównomierności), R23 (tłumika) i P26 (ogranicznika). Gniazda A, B i zaciski do umocowania wymiennego opornika R9 umieszczone są również na płycie czołowej zespołu x).
  Transformator wyjściowy urządzenia, ,3KTI-3/6" wyposażony jest w sześć odrębnych uzwojeń; do każdego z nich można dołączać równolegle po dwa regulatory wtórne. W ten sposób urządzenie „3KI1-3/6" może jednocześnie sterować 12-ma regulatorami wtórnymi.
  W odróżnieniu od urządzenia typu „3P-III-K" na .płycie czołowej urządzenia typu „3KII-3/6" brak jest lamp sygnalizacyjnych.
  Zakłady „Eniergopribor" produkują elektroniczne urządzenia korekcyjne typu „3KP-IH", w których transformator wyjściowy ma osiem oddzielnych uzwojeń wyjściowych do dołączenia ośmiu regulatorów wtórnych.

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • tabliczki grawerowane »

  Schemat przekaźnika stosunku typu „PC-33A". Przekaźnik ten składa się z trzech elementów podstawowych: urządzenia pomiarowego (czujnika), układu dźwigniowego i przetwornika pneumatycznego ze wzmacniaczem wtórnym i regulatorem spadku ciśnienia zachodzącego w dławiku nie nastawnym.
  Blok wyprzedzenia
  Blok wyprzedzenia jest urządzeniem różniczkującym zmieniającym ciśnienie wyjściowe odpowiednio do wartości i szybkości zmiany ciśnienia na wejściu do bloku.
  Schemat bloku wyprzedzenia typu „ETJ.-28B". Blok ten jest złożony z dwóch głównych elementów: urządzenia różniczkującego i przetwornika pneumatycznego ze wzmacniaczem wtórnym.
  Praca urządzenia różniczkującego odbywa się na podstawie porównania wyników pomiaru wielkości różniczkowanej, dokonanych za pomocą miernika bezinercyjnego i inercyjnego urządzenia pomiarowego.

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • Motoreduktor dane techniczne »

  Blok sumujący dokonuje algebraicznego zsumowania ze sobą trzech sygnałów pneumatycznych i powoduje również odchylenie ciśnienia wyjściowego o zadaną stałą wartość.
  Schemat bloku sumującego typu „BC-34A". Blok sumujący składa się z dwóch podstawowych elementów: urządzenia pomiarowego (elementu porównującego) oraz przetwornika pneumatycznego ze wzmacniaczem wtórnym i regulatorem spadku ciśnienia zachodzącego w dławiku nie nastawnym.
  Urządzenie pomiarowe składa się ze szpuli 1 zawieszonej na trzech podwójnych przeponach. Przepony te dzielą wnętrze korpusu bloku sumującego na cztery komory: I, K, L i M.
  Komora I jest komorą sztywnego ujemnego sprzężenia zwrotnego do kompensacji siłowej przy pracy przetwornika pneumatycznego.
  Komory M, L i K stanowią bezpośrednie elementy składowe urządzenia pomiarowego i do nich to odpowiednio doprowadza się porównywane ze sobą ciśnienia Pi, p2 i P3.
  Powierzchnie czynne przepony górnej i przepony dolnej są małe (fm — od strony komór I i M oraz Fm — od strony komór K i L). Powierzchnia czynna fw przepony środkowej jest większa, a wymiary jej są dobrane w ten sposób, aby była spełniona zależność fw — fm = Fm.
  W przypadku algebraicznego sumowania trzech sygnałów pneumatycznych do komór M i L doprowadza się ciśnienia, które należy uważać za dodatnie, tzn. takie, których zwiększenie powinno wywoływać wzrost ciśnienia wyjściowego. Do komory K doprowadza się ciśnienie, które przy sumowaniu należy traktować jako ujemne, a więc takie, którego zmiany wywoływałyby zmiany ciśnienia wyjściowego w kierunku przeciwnym.

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • falownik invertek »

  Jako przetworniki pomiarowe temperatury stosowane są termometry manometryczne w połączeniu z przetwornikiem pneumatycznym.
  Termometry manometryczne złożone są ze zbiornika, kapilary i jednego zwoju rurki sprężynującej.
  Przetwornik pneumatyczny nie różni się tu niczym od rozpatrzonego powyżej manometru sprężynowego typu „MIHI-l".
  Zależnie od czynnika wypełniającego układ termometryczny rozróżnia się trzy typy termometrów manometrycznych .
  W regulatorach pneumatycznych pomiar temperatury za pomocą termoelementów i termometrów oporowych możliwy jest w przypadku zastosowania przetworników elektropneumatycznych, znajdujących się na razie w stadium opracowania i opanowywania technologicznego i nie produkowanych, jak dotąd, seryjnie.

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • Reduktory Motovario »

  W przypadkach stosowania przetwornika pneumatycznego w zespołach układu pomiarowego regulatora (na przykład przy sumowaniu parametrów) wymaga się od niego jeszcze większej dokładności statycznej, aniżeli od urządzenia sterującego mechanizmem wykonawczym. Uzupełnia się go wówczas nie tylko wzmacniaczem wtórnym, ale również regulatorem spadku ciśnienia w dławiku stałym.
  Przetworniki pomiarowe
  Przetworniki pomiarowe regulatorów pneumatycznych służą do pomiaru parametrów i przetwarzania odchyleń wielkości mierzonej na ciśnienie sprzężonego powietrza. Odpowiednio do tego wszystkie przetworniki pomiarowe zawierają czujnik i właściwy przetwornik pneumatyczny.
  Przetworniki pomiarowe regulatorów-pneumatycznych produkcji zakładów „Manomietr", „Tizpribor" i „Tiepłokontrol" dają możność pomiaru ciśnienia, spadków ciśnienia i temperatury. We wszystkich przyrządach pełnemu zakresowi pomiarów parametru odpowiada zmiana ciśnienia wyjściowego od 0,2 do 1,0 kG/cm2.

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • Karuzela dla konia »

  Zunifikowany system regulacji umożliwia realizację regulatorów o wielu sygnałach wejściowych (wielosygnałowych) oraz najrozmaitszych układów regulacji sprzężonej. Do tego celu w składzie aparatury układu mogą się znajdować, poza elementami wymienionymi powyżej przy omawianiu schematu, również pewne specjalne bloki dodatkowe. Do liczby ich zaliczane są w szczególności bloki wyprzedzenia (urządzenia różniczkujące), bloki porównywania (urządzenia sumujące), przekaźniki stosunku (proporcjonalne przetworniki ciśnienia), urządzenia sygnalizacyjne (przekaźniki dwupołożeniowe) i inne.
  Regulatory pneumatyczne, podobnie jak hydrauliczne, są regulatorami o działaniu ciągłym i wyposażone są w siłowniki zapewniające prędkość przesunięcia organu regulującego proporcjonalną do oddziaływania sterującego. Regulatory te są, w odróżnieniu od elektrycznych i hydraulicznych, całkowicie bezpieczne pod względem wybuchowym i pożarowym.
  Regulatory zunifikowanego systemu regulacji pneumatycznej mają stosunkowo małą strefę nieczułości, sygnał wyjściowy o dużej mocy, umożliwiają sumowanie kilku sygnałów oraz zużytkowywanie sygnałów zależnych od szybkości odchylenia wielkości regulowanej. Zalety te rokują temu systemowi interesującą przyszłość.

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • Reduktory CHM »

  Izodrom składa się z cylindra 1 i tłoka 2, którego tłoczysko z osadzoną na jednym końcu sprężyną 3 drugim końcem jest połączone za pomocą dźwigni 4 z urządzeniem nastawczym 5, działającym na rurkę strumieniową bezpośrednio lub za pośrednictwem jednego z urządzeń pomiarowych. Jedna dysza odbiorcza wzmacniacza strumieniowego połączona jest z siłownikiem (rurką 6) bezpośrednio, druga natomiast — za pośrednictwem izodromu (rurkami 7 i 8). Obie części cylindra izodromu połączone są z sobą kanałem przepustowym zaopatrzonym w zawór dławiący 9. Sprężyna izodromu jest zamocowana między dwoma talerzykami. W położeniu środkowym tłoka oba te talerzyki opierają się odpowiednio o korpus izodromu 1 oraz o obudowę 10. Przy przesunięciu się tłoka w tę lub inną stronę od położenia środkowego sprężyna zostaje ściśnięta i działa na tłok z siłą o kierunku przeciwnym kierunkowi jego ruchu.
  Izodrom pracuje następująco. Przy odchyleniu się rurki strumieniowej na przykład w lewo, olej wpływa do prawej przestrzeni wnętrza izodromu, przesuwa tłok w lewo i wypiera przy tym olej z lewej przestrzeni do siłownika. W wyniku tego jednocześnie z tłokiem izodromu przesuwa się również tłok siłownika. Przy przesuwaniu się tłoka izodromu dźwignia 4, we współdziałaniu z nastawnikiem 5, oddziałuje wyłączająco na rurkę strumieniową, sprowadzając ją ponownie do położenia środkowego. Wskutek spadku ciśnienia, wywołanego działaniem sprężyny 3, olej z prawej strony izodromu przepływa z biegiem czasu przez zawór 9 na jego lewą stronę, co umożliwia powrót tłoka do położenia środkowego.

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • reduktory lenze »

  Układ nadążny
  W celu zapewnienia zgodności przesunięć dwóch lub kilku siłowników tłokowych stosuje się hydrauliczny układ nadążny. Układ ten składa się z nadajnika oraz odbiorników połączonych z siłownikami za pomocą mechanizmu krzywkowego. Nadajnik urządzenia synchronizacyjnego instaluje się na siłowniku kierującym; zmienia on ciśnienie oleju proporcjonalnie do suwu tego siłownika. Odbiorniki urządzenia synchronizacyjnego sterują siłownikami tak, aby położenie wału wyjściowego odpowiadało ciśnieniu nadajnika.
  Sprzężenia zwrotne
  Hydrauliczna aparatura regulacyjna umożliwia szersze niż aparatura elektromechaniczna i elektroniczna zastosowanie regulatorów astatycznych. Okoliczności sprzyjające temu stwarza zastosowanie siłowników o proporcjonalnej prędkości suwu, w których czas Ts może być zmieniany w szerokim zakresie.
  Gdy własności dynamiczne obiektów regulowanych uniemożliwiają zastosowanie regulacji astatycznej, stosuje się sztywne bądź podatne sprzężenie zwrotne uzależnione od położenia siłownika.
  Sztywne sprzężenie zwrotne. Jeżeli wzmacniacz strumieniowy jest umieszczony bezpośrednio przy siłowniku, stosuje się sprzężenie zwrotne mechaniczne .

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • Przemiennik częstotliwości »

  Tak więc, elektroniczne urządzenie korekcyjne jest, jeśli chodzi o własności dynamiczne, podobne do regulatora o dwóch rodzajach sprzężenia zwrotnego: podatnego (podstawowego) i sztywnego (o bardzo nieznacznym działaniu). Przechodząc do oznaczeń stosowanych przy charakteryzowaniu regulatorów, własności dynamiczne urządzenia, ,3KIT-3/6" można określić wyczerpująco za pomocą parametrów nastawienia podatnego sprzężenia zwrotnego: współczynnika nierównomierności wewnętrznej dw i czasu działania izodromu Tiz, a ponadto współczynnika nierównomierności dodatkowego sztywnego sprzężenia zwrotnego ó i stałej czasowej jedno pojemnościowego członu inercyjnego (tłumika) Td. Podstawowe znaczenie mają dw i Tiz.
  Ponieważ współczynnik nierównomierności d sztywnego sprzężenia zwrotnego jest bardzo mały (przy znacznej wartości współczynnika wzmocnienia Ky), zakres zmienności wielkości wyjściowej będzie, praktycznie biorąc, określony działaniem ogranicznika. Jeżeli natomiast zmiana wielkości wejściowej jest tak nieznaczna, że wielkość wyjściowa mieści się w obrębie zakresu roboczego, to odchylenie wielkości wyjściowej zachodzi wg zależności.
  Prosta kreskowa poprowadzona, wskazuje przebieg zmienności wielkości wyjściowej fi w przypadku, gdyby współczynnik wzmocnienia wzmacniacza Ky był nieskończenie wielki, a regulator nie miał dodatkowego sztywnego sprzężenia zwrotnego (ó = 0).
  W większości przypadków przy rozwiązywaniu zadań, z którymi spotykamy się w praktyce, urządzenie korekcyjne typu „3KII-3/6" można z dostateczną dokładnością traktować jako regulator z samym tylko podatnym sprzężeniem zwrotnym.

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • falownik »

  Napięcie wyjściowe ogranicznika Uwyj jest pobierane z opornika RM; faza tego napięcia, gdy sprzężenie zwrotne jest czynne, jest przeciwna fazie sygnału z urządzenia pomiarowego.
  Wskaźnik obciążenia. W celu dogodniejszego nastawiania i kontroli pracy urządzenie korekcyjne „3KII-3/6" zaopatrzono w tzw. wskaźnik obciążenia. Jest to przyrząd magnetoelektryczny z podziałką ±0,1 mA, z zerem elektrycznym po środku. Wskaźnik jest zasilany napięciem pobieranym z uzwojenia VIII transformatora wyjściowego, poprzez fazo czuły prostownik selenowy Pr Liniowość charakterystyki prostownika Prj przy pomiarze małych napięć otrzymywanych z uzwojenia VIII osiąga się, doprowadzając do prostownika Pr1 przez oporniki R2i i R25 napięcie z uzwojenia IV transformatora Trv Prostownik Prl dokonuje półokresowego prostowania napięcia. Górne jego elementy (wg schematu) są roboczymi, dolne natomiast służą do polepszenia stabilności charakterystyki całego prostownika w razie zmiany temperatury otoczenia. Nastawny opornik R31 służy do korekcji zera wskaźnika obciążenia, a podziałkę tego przyrządu nastawia się za pomocą opornika R22.

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • Napęd prądu stałego »

  Przez zastosowanie dodatniego sprzężenia zwrotnego ogólny współczynnik wzmocnienia napięciowego bloku elektronicznego osiąga wartość 60--80.
  Podatne sprzężenie zwrotne (izodrom) stanowi człon inercyjny, złożony z wymiennego opornika R9 i kondensatora C3. Człon ten jest zasilany napięciem z potencjometru Rł4. Podobnie jak i transformator wyjściowy, izodrom oddziałuje na lewą siatkę pierwszego stopnia bloku elektronicznego.
  Do pracy sprzężenia podatnego zużytkowuje się napięcie występujące na wejściu pierwszego stopnia wzmocnienia. Część tego napięcia otrzymuje się z potencjometru R14 i doprowadza się przez opornik R9 do kondensatora C3. W miarę ładowania się tego kondensatora napięcie stałe, doprowadzone do siatki poprzez opornik Rn, kompensuje działanie sygnału prądu przemiennego z transformatora wejściowego1.
  Czas działania izodromu określa się wartością oporności wymiennego opornika R9, a stopień oddziaływania sprzężenia podatnego — położeniem suwaka na potencjometrze R14.

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • Sklep falowniki Omron »

  Między pierwszym a drugim stopniami wzmocnienia włączony jest tłumik, utworzony przez opornik nastawny R23 i kondensator C8. Służy on do wygładzania tętnień sygnału elektrycznego przechodzącego ze stopnia pierwszego do drugiego, wywołanych pulsacją wielkości mierzonej. Minimalna wartość stałej czasowej tego członu inercyjnego wynosi około 10 s.
  Sygnał z pierwszego stopnia wzmocnienia przepływa przez tłumik, skąd zostaje doprowadzony do lewej siatki drugiej lampy i zmienia wobec tego wartość prądu tętniącego w obwodzie anodowym tej połówki lampy i odpowiedniej części uzwojenia I transformatora wyjściowego Tr2. Prąd w drugiej połówce uzwojenia I, praktycznie biorąc, się nie zmienia. Wskutek tego na końcówkach wtórnego uzwojenia transformatora Tr2 występuje napięcie przemienne, którego wartość określa różnica prądów, a fazę — kierunek zmiany prądu w lewej połówce uzwojenia I.

  Data dodania: 09 04 2015 · szczegóły wpisu »